Wierzba i sprawy młodych
Jest typowo polska wierzba na tle mazurskiego krajobrazu i… miniaturowa kolejka elektryczna ze „składnicy harcerskiej”… Zabawką sterują zza kulis teatralni elektromonterzy, a na… wierzbie prezentuje się dwójka młodych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie: Anna Musiał i Roman Marzec. Oprawę wizualną widowiska stworzyła młoda wychowanka także krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych — Milena Miechotek. Również w roli reżysera wystąpił młody krakowski aktor Teatru im. Słowackiego — Mikołaj Grabowski. Gdy do tego dodamy, że chodzi o sztukę dotyczącą młodych — można w sumie stwierdzić: „eksplozja” młodości na tarnowskiej scenie.
Trzeba wreszcie wyjaśnić, że chodzi o Apetyt na czereśnie, popularny w całym kraju musical Agnieszki Osieckiej, ukazujący „życiowe problemy” współczesnej pary młodych Polaków, którzy zdołali się już rozwieźć i mają okazję jeszcze raz — podczas wspólnej porozwodowej podróży w pociągu — przypatrzyć się przebytej wspólnie drodze. Ponieważ nie odbywa się to w poważnej sekwencji, ale w oprawie piosenki i dowcipnego dialogu, który znamy już z innych utworów A. Osieckiej np. Listy śpiewające — tarnowska widownia ma sporo okazji do zabawy, a po spektaklu — do refleksji na temat młodych i poszukiwania przez nich miejsca we współczesnym życiu.
Radzimy oglądnąć spektakl oraz grę niewątpliwie uzdolnionych młodych aktorów, którzy podjęli niedawno pracę w Teatrze im. L. Solskiego, a zaprezentowali się już z najlepszej strony w wystawionej tu niedawno Niewidzialnej kochance Calderona.