Seks, szampan i nauka stepowania
Przed nami ostatni weekend starego roku. Z tej okazji łódzkie teatry przygotowały dla widzów specjalne, sylwestrowe przedstawienia.
"Bo we mnie jest seks" to propozycja Teatru Jaracza. Na Dużej Scenie od godz. 19 rozbrzmiewać będą piosenki Kabaretu Starszych Panów takie jak: "Bo we mnie jest seks", "Odrażający drab", "Ballada z trupem", "Adios pomidory", "Rzuć chuć", "Rodzina" i wiele innych znanych, wiecznie żywych przebojów. Doskonałą zabawę gwarantują zawsze aktualne teksty Jeremiego Przybory i wpadająca w ucho muzyka Jerzego Wasowskiego. W spektaklu wystąpią: Iwona Dróżdż, Urszula Gryczewska-Staszczak, Anna Sarna, Marieta Żukowska, Ireneusz Czop, Michał Jarmicki, Mariusz Siudziński, Michał Staszczak, Mariusz Witkowski, Ksawery Szlenkier. Dla widzów przygotowano loterię fantową i lampkę szampana.
Natomiast na Scenie Kameralnej tego samego teatru spektakl "Seks, prochy i rock&roll" Erica Bogosiana w niezrównanej interpretacji Bronisława Wrocławskiego. Bohaterowie autora sztuki to życiowi frustraci, którzy czasem są odrażający, czasem budzący litość. W pogoni za szczęściem i tym co ważne nie przebierają w środkach. Narkotyki, alkohol, pieniądze to są fetysze, które wyznaczają im drogę. Po spektaklu widzowie wspólnie z aktorem wypiją symboliczną lampkę szampana.
Teatr Powszechny natomiast zaprasza łodzian na "Lekcje stepowania" [na zdjęciu] Richarda Harrisa w reżyserii Krystyny Jandy. Początek o godz. 19, a po spektaklu szampan i niespodzianki.
Dla bohaterów sztuki lekcje stepowania są szansą na oderwanie się od codziennych problemów. Każdy z bohaterów uczęszcza na zajęcia z innego powodu. Na parkiecie spotykają się różne temperamenty, osobowości i historie. Z czasem kolejne lekcje pozwalają uczestnikom zajęć inaczej spojrzeć na własne życie, nabrać pewności siebie i dystansu do otaczającego ich świata.
Szopki i turonie
Diabły, turonie, anioły, postacie kolędników, rzeźbione w drewnie, ręcznie malowane figurki Świętej Rodziny, a także szopki bożonarodzeniowe dekorowane słomą i kolorowymi tkaninami to eksponaty, które składają się na wystawę poświęconą polskiej tradycji świąt Bożego Narodzenia. Można ją oglądać w Galerii przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 22.
Tradycja kawalerii
"Szabla polskiej kawalerii" to wystawa czasowa przygotowana przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Gdańskiej 13. Można na niej oglądać szable różnych wzorów, lance, karabinki, siodła, mundury i elementy umundurowania. Na ekspozycji znalazły się również fotografie, pocztówki, grafiki, rysunki i obrazy tematycznie związane z jazdą polską XX wieku.