Scena na ulicy: Teatr Wiczy rozpoczął festiwal
"Po prostu" Teatru Wiczy rozpoczął letni festiwal "Przyjaciele Nowego wychodzą na ulicę". Zaproszone przez Teatr Nowy grupy teatralne będą pokazywały spektakle w różnych miejscach Łodzi.
Teatr Wiczy powstał w Brodnicy w 1991 roku. To jeden z najbardziej cenionych teatrów alternatywnych w Polsce. W jego zespole są poeci, młodzi dramaturdzy, muzycy i cyrkowcy. Na łódzkim Starym Rynku pokazali nowy spektakl "Po prostu" [na zdjęciu].
- Jesteśmy tu po to, by nawiązać więź z widzami - mówił jeden z aktorów w pierwszej scenie spektaklu. Artystom udało się to znakomicie. Publiczność doskonale bawiła się podczas swoistego miszmaszu farsy i teatru zaangażowanego. Aktorzy stworzyli Osiedlowy Teatr Reaktywowany, w którym dali upust fantazjom i obawom, a także stawiali pytania o granice wolności. Przemycili też trafne refleksje o współczesności, krytykowali wojny. Użyli elementów cyrkowych i pirotechnicznych, a oszczędna, sugestywna scenografia stanowiła odpowiednie tło do podejmowanych poważnych tematów. Dzięki zastosowaniu kabaretowej konwencji i absurdalnego humoru, przedstawienie oglądało się lekko i przyjemnie.
Wieczorne spektakle pod gołym niebem to doskonała szansa obcowania z teatrem w jego pierwotnej formie. Wspólnota, jaka wytwarza się podczas takich widowisk, to doświadczenie niecodzienne. Kolejne przedstawienie - "Niedorodzona" Teatru Identycznego już 14 lipca na podwórku kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 90 o godz. 21.30