P1040569

W dniach 21–24 maja 2014 roku w Hvarze w Chorwacji odbyło się kolejne spotkanie i konferencja organizowane w ramach międzynarodowego projektu „Europejski Szlak Teatrów Historycznych”. Tematem konferencji było przygotowanie teatrów historycznych do nowej rzeczywistości – teraźniejszości i przyszłości. Swoje wystąpienia mieli m.in.: Per Forsström ze Szwecji (przystosowanie historycznego teatru do współczesnych wymogów bezpieczeństwa przykładzie Drottningholms Slottsteater), David Drago z Malty (odrestaurowanie Teatru Manoel na Malcie – stan prac obecnie i plany na przyszłość) i Mhora Samuel z Wielkiej Brytanii (prezentacja rezultatów projektu EcoVenue).

 

PROGRAM KONFERENCJI:

  1. Przedstawienie Trasy Adriatyckiej Mirjana Kolumbic (HR)
  2. Przypadek Drottningholms Slottsteater – jak regulacje państwowe wpływają na teatr historycznyPer Forsström (SE)
  3. Przypadek Ystads Teater – dostosowanie się do zmieniającej się publiczności oraz wykorzystanie historycznej I nowoczesnej maszynerii teatralnej Thomas Lantz (SE) 
  4. Plany adaptacyjne XVI-wiecznego Teatro all’Antica w SabbionetcieAndrea Marchini (IT)
  5. Przypadek Teatru Manoel na Malcie – aktualne i przyszłe praceDavid Drago (MT)
  6. Wycieczka po teatrze w Hvarze w starym Arsenale
  7. Dyskusja: Przypadek Arsenału w Hvarze – jak budynek został zabezpieczony i jakie są plany na przyszłość
  8. Rezultaty brytyjskiego projektu EcoVenue Mhora Samuel (UK)
  9. Europejski Szlak Teatrów Historycznych i nowe media – kilka uwag na temat cyfrowej przyszłości teatrów historycznych Antje Boshold (DE)
  10. Zarys wystawy projektu Europejski Szlak Teatrów Historycznych pt.”Historia Europy opowiedziana przez jej teatry” Carsten Jung (DE)